MAGAZİN Haber Girişi : 09 Eylül 2023 09:08

Emir Can İğrek: "Ali Cabbar şarkısının başına gelmeyen kalmadı"

`Ali Cabbar´ şarkısı ile son dönemlerin en iyi çıkış yapan şarkıcılarından biri olan Emir Can İğrek Bursa´da sahne aldı. Eğlence m
`Ali Cabbar´ şarkısı ile son dönemlerin en iyi çıkış yapan şarkıcılarından biri olan Emir Can İğrek Bursa´da sahne aldı. Eğlence mekanının sezon açılışında sahne alan İğrek, `Ali Cabbar´ şarkısını seslendirmeden önce yaptığı açıklamada, "Dün Trabzonspor´un da kullanmasıyla birlikte dört büyük kulüp kullanmış oldu. Şarkının başına gelmeyen kalmadı, sosyal medya böyle bir şey" diyerek şarkının yükselişinden bahsetti.
`Nalan´, `Beyaz Skandalım´, `Ağır Roman´, `Müzik Kutusu´ gibi dillere pelesenk olan şarkıları ve 2 Haziran 2023´te yayınladığı "Parti İptal" albümü ile müzik piyasasında büyük bir ses getiren Emir Can İğrek, Bursa´da sevenleri ile buluştu.
Konserine `Muhalif´ isimli şarkısı ile sevenlerini selamlayan İğrek, sevilen şarkılarını Bursalı dinleyicileri ile seslendirdi. Şarkı aralarında sevenleri ile sohbet eden İğrek, "En son 31 Mayıs´ta Bursa´daymışız, üç ayı geçti" diyerek hayranlarının hazırlamış olduğu pankartları okudu. Sıkı hayranlarını unutmayan İğrek, tek tek hepsi ile olan hikayesini söyleyerek hatırladığını dile getirdi.
Dinleyicilerin istekleri şaşırttı
Emir Can İğrek´in sevilen şarkılarından biri olan `Ağır Roman´ın eski versiyonunu dinleyiciler isteyince İğrek, hazırlıksız yakalandı. Ancak kısa sürede başarılı orkestra arkadaşları ile birlikte şarkının hazırlığını gerçekleştiren İğrek, sevenlerinin isteklerini yerine getirdi.
Şarkının başına gelmeyen kalmadı
`Parti İptal´ albümü çıktığı ilk günden itibaren sosyal medyada büyük yankı uyandıran ve dillerden düşmeyen `Ali Cabbar´ şarkısını seslendirmeden önce sevenleri ile sohbet eden başarılı şarkıcı İğrek; `Dün Trabzonspor´unda kullanmasıyla birlikte dört büyük kulüp kullanmış oldu. Şarkının başına gelmeyen kalmadı. Sosyal medya böyle bir şey. Ama bizim için hala o ilk günkü gibi. Sosyal medya öyle bir şey. Yıllar sonra hala değerini koruyacağına inandığım türkü tarzında pop şarkısıdır arkadaşlar´ diyerek `Ali Cabbar´ı seslendirdi.
Onur Can Özcan´ı andı
`Parti İptal´ albümünde 2018 yılında hayata gözlerini yuman meslektaşı ve yakın dostu Onur Can Özcan için yazmış olduğu `Can Dostum´ şarkısını seslendirdi. Her konserinde Onur Can Özcan´ı bir şarkısıyla anan İğrek, son albümünde yer verdiği `Can Dostum´ şarkısı ile hatırasını yaşatmaya devam ediyor.
`Bıçaklandım´ şarkısını bist yaptı
Bıçaklandım isimli şarkısını seslendirdikten sonra dinleyiciler `Bir daha´ diye seslenince Emir Can İğrek şaşkınlığını gizleyemedi. İlk kez tekrar istendiğini dile getiren İğrek, `Bıçaklandım´ şarkısını yeniden seslendirdi. Ardından sevenleri ile sohbet eden İğrek; `İlk defa bu şarkım tekrar edildi. Demek ki burada `Parti İptal´ci bir kitle var. Buradaki tayfa demek ki koyu tayfa. O zaman listede olmayan bir şarkı isteyeceğim.´ diyerek `Bir Yandan´ isimli şarkısını seslendirdi.
Yaklaşık iki saat sahnede kalan Emir Can İğrek, Bursalılara unutulmaz bir gece yaşattı.