Spor Haber Girişi : 24 Haziran 2022 10:10

Gemlik efsane yarışlara hazır

Türkiye Tırmanma Şampiyonası´nda efsane yarışlar olarak nitelendirilen Şahintepe Tırmanma Yarışı 2-3 Temmuz tarihleri arasında Gemlik Şah
Türkiye Tırmanma Şampiyonası´nda efsane yarışlar olarak nitelendirilen Şahintepe Tırmanma Yarışı 2-3 Temmuz tarihleri arasında Gemlik Şahintepe Mevkii´nde yapılacak.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Bursa İl Spor Müdürlüğü, Türkiye Otomobil Federasyonu, Bursa Bursa Otomobil Sporları Kulübü ve Gemlik Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenecek yarışlara Türkiye´nin çeşitli illerinden yarış tutkunlarının katılması bekleniyor.
Kumla Jandarma Mevkii´nden başlayacak yarışlara 4 farklı kategorideki araçlar bitiş noktasına en kısa sürede ulaşmak için çaba gösterecek.
Toplam pist uzunluğu 7 kilometre olan yarışlar, üç çıkışla yapılacak. 3 Temmuz Pazar günü Antrenman Turu 09.00´da, 1. çıkış 11.30´da, 2. çıkış 13.30´da ve 3. çıkış 15.30´da gerçekleştirilecek. Start seremonisi 2 Temmuz Cumartesi saat 18.00´da Gemlik İskele Meydanı´nda olacak.
Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Türkiye Tırmanma Yarışlarının Gemlik etabına ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederken, katılacak tüm yarışmacılara başarılar diledi.