Sağlık Haber Girişi : 14 Eylül 2023 14:23

Kepez´in mobil hizmetleri Gündoğmuş´ta

Kepez Belediyesi´nin gezici kanser ve göz tarama hizmeti veren Mobil Sağlık Merkezi ile çocuk ve gençlere bilim taşıyan Bilim ve Teknoloji Tır
Kepez Belediyesi´nin gezici kanser ve göz tarama hizmeti veren Mobil Sağlık Merkezi ile çocuk ve gençlere bilim taşıyan Bilim ve Teknoloji Tırı, Gündoğmuş´ta hizmet veriyor.
Kepez Belediyesi, sağlık, kültür ve bilim hizmetlerini Antalya´nın dört bir tarafına ulaştırıyor. Kepez Belediyesi´nin Antalya´nın ilçelerine hizmet götüren Mobil Sağlık Merkezi ile çocuk ve gençlere bilim taşıyan Bilim ve Teknoloji Tırı, Gündoğmuş´ta hizmet veriyor. Kepez Belediyesi´nin Gündoğmuş Cumhuriyet Meydanındaki hizmetlerinden ilçe sakinleri 15 Eylül Cuma gününe kadar yararlanabilecek. Kepez´in Bilim ve Teknoloji Tırı´da Gündoğmuş´un çocuk ve gençlerini bilimle buluşturdu. Bilim ve Teknoloji Tırı, çocuk ve gençlerin yanı sıra büyüklerinde ilgi odağı oldu.
Gezici Mobil Sağlık Tırı´nda neler var?
Göz sağlığı taraması ve kanser taraması gerçekleştiriliyor. Göz sağlığı taramasında; göz numara ölçümü ve göz tansiyonu, Kanser Taramalarında; meme (40-69 yaş), rahim ağzı (30-65 yaş) ve bağırsak kanseri (50-70 yaş) taraması yapılıyor.
Bilim ve teknoloji tırında neler var?
Yenilenebilir enerji kaynakları, manyetik alan, maddenin halleri, motorlar, robotik, 3 boyutlu yazıcılar ve sanal gerçeklik uygulamaları, yapay zeka, izohips, astronot, beyin dalgaları, İha yer istasyonu, Hologram teknolojileri bulunuyor.