Yerel Haber Girişi : 28 Ekim 2019 15:32

Organik tarım çalıştaydan güçlü destek gördü

Doğu Anadolu Tarımsal Üreticiler ve Besiciler Birliği Derneği’nin de katıldığı ve 5 gün süren Sivil Toplum Kuruluşlarının Yönetim kapasitesinin ve Saygınlığının Artırılması Çalıştayı organik tarımın geliştirilmesi noktasına el uzattı.

Sivil Toplum Kuruluşlarının Yönetim kapasitesinin ve Saygınlığının Artırılması Çalıştayı organik tarıma olan desteklerin arttırılması ve geliştirilmesi noktasında güçlü fikir birliğine ulaştı. Birlikte hareket etmenin ve daha güçlü adımlar atabilme olanaklarının değerlendirilmesi fikrinin de ön plana çıktığı çalıştayda gelecek adına adımlar atıldı.Erzurum’da Türkiye Sivil Toplum Kuruluşlarının Yönetim kapasitesinin ve Saygınlığının Artırılması Çalıştayı gerçekleştirildi.

Türkiye'de Türk Sivil Toplum Kuruluşlarının Yönetim kapasitesinin ve Saygınlığının Artırılması Projesi Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Sivil Toplum Destek Programı II çerçevesinde gerçekleştirildi.

 Program, Türkiye ve Avrupa Birliği üyesi ülkelerden sivil toplum kuruluşlarının, ortak bir konu etrafında bir araya gelerek, toplumların birbirini tanımaları, karşılıklı bilgi alışverişi ve kalıcı diyalog kurmalarını sağlayan bir platform olarak geliştirildi. Programın teknik uygulamasından ise Avrupa Birliği Başkanlığı sorumlu.

Projenin amacı sivil toplum kuruluşları üyeleri, birimleri arasında, ayrıca özel sektör, kamu ve akademisyenler arasında işbirliği ve koordinasyonun artırılması yoluyla Erzurum ve Türkiye'deki Türk sivil toplum kuruluşlarının yönetim kapasitelerinin saygınlığının artırılması.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.