ÖZEL HABER Haber Girişi : 28 Ocak 2023 12:04

AÇ TAVUKLAR! 

MHP Erzurum İl Başkanı Adem Yurdagül, muhalefete yakın anketçilerin balonunu fena patlattı. 
AÇ TAVUKLAR! 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erzurum İl Başkanı Adem Yurdagül; seçim öncesi yapılmak istenen anket manipülasyonlarına dikkat çekti. Başkan Yurdagül, “Her seçim öncesinde MHP’nin oy oranlarını düşük göstererek siyaset mühendisliği yapmaya çalışanlar oluyor. Ve bunlar her seferinde avuçlarını yalamak durumunda kalıyor!” dedi. 
MHP Erzurum İl Başkanı Adem Yurdagül, ERKHABER TV’de yayınlanan SORUYORUM adlı programa katıldı. Usta gazeteci Sinan Özçaylak’ın sorularını yanıtlayan MHP Erzurum İl Başkanı Yurdagül, birbirinden önemli mesajlar verdi. MHP’nin yarım asrı geride bırakmış bir hareket olduğunu hatırlatan Yurdagül, “Bazı çevrelerin ve özellikle de muhalefetle el ele yürüyen anket firmalarının bir alışkanlığı var. Her seçim öncesinde MHP’nin oy oranlarını düşük göstererek akılları sıra siyaset mühendisliği yapmaya çalışıyorlar. Güya manipülasyon yaratıp, kamuoyu üzerinde algı oluşturmaya çalışıyorlar. İlginçtir, bu yandaş anketçiler her seferinde avuçlarını yalıyor, her seferinde MHP’li seçmenden okkalı bir tokat yiyorlar” diye konuştu. 

MHP’NİN ŞEREF DOLU MAZİSİ VAR 
MHP’nin birileri ve bir takım çevreler istedi diye kurulmuş bir siyasi parti olmadığının altını çizen Başkan Adem Yurdagül, “MHP’nin harcında adanmışlık var, dava inancı var, milli ve manevi değerlere bekçilik etmek var, milli duruş, milli ahlak, milli kültür, milli iman ve milli bir şuur var. Bu çatı çile çatısı, bu çatı fedakârlık, vefakârlık çatısıdır. Zannediyorlar ki, MP akşamdan sabaha var olmuş bir partidir. Halbuki MHP’nin yarım asrı aşan, üstelik de şan ve şerefle dolu bir mazisi var. Şimdi kalkmış bu mazisiz akıllarıyla MHP’ye rol biçmeye çalışıyorlar. Bu tarz girişimlerin tam olarak karşılığı şuursuzluktur, izansızlıktır, akılsızlıktır. Dolayısıyla bunları bekleyen mukadder son her zaman olduğu gibi hayal kırıklığıdır. Çünkü seçim günü geldiğinde o anketlerde düşük oy oranlarıyla birlikte telaffuz ettikleri MHP’den bir kez daha milli irade tokadı yemiş olacaklar. Kaldı ki bunlar rüyalarında darı ambarı gören aç tavuklardan ibarettir” ifadelerini kullandı.