GENEL Haber Girişi : 04 Ekim 2023 17:28

Anadolu Basın Birliği’nden gazetelere teknik destek

Anadolu Basın Birliği’nden gazetelere teknik destek

Anadolu Basın Birliği Genel Merkezi, Basın İlan Kurumu’nun trafik şartlarını sağlamaları konusunda Anadolu’daki gazete ve internet sitelerine teknik destek veriyor. Merkezi Ankara’da bulunan Anadolu Basın Birliği’nin Genel Merkezi’ne yadaAnadolu’daki şubelerine başvuru yapan dernek üyeleri bu destekten ücretsiz faydalanabilecek.

Basın İlan Kurumu’nun 1 Ekim tarihi itibariyle internet sitelerinde trafik şartlarını uygulamaya başladığını belirten Anadolu Basın Birliği Genel Başkan Yardımcısı M.Bora Zor, bu süreçte dernek olarak Anadolu Basını’nın yanında olacaklarını söyledi.

ÜYELERİMİZE ÜCRETSİZ TEKNİK DESTEK VERİYORUZ

İlan yayımlama hakkı durdurulan internet sitelerinin önünde 6 aylık bir süreç olduğunu belirten Bora Zor,  “Bilindiği üzere Basın İlan Kurumu 1 Ekim itibariyle trafik şartını yerine getiremeyen internet sitelerinin ilan yayınlama haklarını durdurmaya başladı. Bu internet siteleri 6 aylık bekleme sürecinin ardından, şartları yerine getirmeleri halinde tekrar ilan yayımlama hakkına kavuşacaklar. 6 aylık süreçte şartları yerine getiremedikleri takdirde ilan yayımlama haklarını tamamen kaybedecekler.

Biz Anadolu Basın Birliği Derneği olarak, üyelerimizin bu zorlu sürecinde yanında olacağız. Talep eden üyelerimizeteknik destek konusunda yardımcı olacağız. Derneğimizebaşvuran üyelerimiz, internet sitelerinin ön teknik değerlendirme raporunu derneğimizden ücretsiz olarak alabilirler.” dedi.

UZMAN DESTEĞİ KONUSUNDA DA YARDIMCI OLACAĞIZ

İnternet sitelerinin trafik şartlarını yerine getirmek için alacakları teknik destek konusunda da yardımcı olacaklarını belirten Zor, “ Anadolu Basın Birliği, yine bu süreçte teknik destek almak isteyen gazetelerimizin, uzman şirketlerle irtibata geçmesi ve bu hizmetlerden indirimli olarak faydalanması konusunda da yardımcı olacaktır.” dedi.

Zor, bu desteklerden faydalanmak isteyen üyelerin, şehirlerindeki mevcut şubelere ve Anadolu Basın Birliği’ne başvurabileceğini sözlerine ekledi.

Destek almak isteyen üyeler, http://anadolubasinbirligi.com/iletisim-2.html adresi üzerinden de başvuru yapabilirler.