ÖZEL HABER Haber Girişi : 03 Eylül 2022 11:27

Borsa’da değişim rüzgarları

Erzurum Ticaret Borsası Başkanlığı için iş insanı Abdurrezzak Cellat’ın aday olması, şehirde sevinçle karşılandı.
Borsa’da değişim rüzgarları

Erzurum Ticaret Borsası Başkanlığı için iş insanı Abdurrezzak Cellat’ın aday olması, şehirde sevinçle karşılandı. Erzurum Ticaret Borsası’nın olması gereken yerde bulunmadığını ve şehre dair tüm etkinliğini kaybettiğini dile getiren Borsa üyesi esnaf, “Artık değişim zamanı gelmiştir. Aslında mevcut yönetimin işbaşına gelmesi bile en büyük hata olmuş, bunu yaşayarak görmüş olduk” görüşünü paylaşıyor. Erzurum Ticaret Borsası’nın tüzel kişiliğine karşı sergilenecek en büyük hassasiyetin Hakan Oral yönetiminden yetkinin alınması olacağını anlatan üyeler, “En kötü yönetim bile mevcut yönetimden çok daha iyi bir vizyon ortaya koyar.” diyerek, Oral ve yönetiminin miadının artık dolduğunu kaydetti.

 

CELLAT BİÇİLMİŞ KAFTAN

Borsa Başkanlığı için adaylığını açıklayan Abdurrezzak Cellat’ın, Erzurum Ticaret Borsası için biçilmiş kaftan olduğunu ifade eden üyeler, “Abdurrezzak Cellat, önceki seçimlerde de aday olmuş, ancak seçilememişti. O süreçte Hakan Oral’dan yana tercih yapanlar bile bugün pişman olmuş durumda. Dolayısıyla hatalarının farkına varmış durumdalar. Bu seçimde Erzurum Ticaret Borsasına mutlaka bir Başkan seçilecek ama o Başkan kesinlikle Hakan Oral olmayacak. bu görevi icra edecek olan isim, her yönüyle eksiksiz, kendi işi de dahil olmak üzere başarılı, etkin, nüfuz ve vizyon sahibi olmak zorunda. Bu yüzden Hakan Oral döneminin sona erme zamanı gelmiştir” şeklinde konuştular.

 

HAKAN ORAL İLE YÜRÜMEZ!

Seçimlerde Cellat için çalışmaya hazır olduklarını anlatan Borsa üyeleri, “Abdurrezzak beyin projeleri, hedefleri, Erzurum’da tarım ve hayvancılık adına gerçekten tatmin edici. En azından sorunlara vakıf ve bencillik ötesinde bir yönetim tavrı ortaya koyuyor. Erzurum Ticaret Borsası’nın da işte böyle bir tarza ihtiyacı var. Ve bir hakikat var ki, bu iş Hakan Oral’la yürümedi, yürümez de… Abdurrezzak Cellat’ın yanındayı, kendisine her türlü desteği vermeye de hazırız” dediler.