BU KADAR DA OLMAZ!

Oldum olası hazzetmem şu Şahan Gökbakar’dan.
Sanatçı mıdır, oyuncu mudur, siyasetçi midir, şovmen midir, nedir bilmiyorum ve halen daha anlayabilmiş değilim.
Malum dün orman yangınıyla ilgili bir paylaşım yaptı ve aklı sıra bakanlığa veryansın etti. Nerede bu uçaklar diye yaygara koparttı.
Sonra bakanlıktan yapılan açıklamada, yangının haber alınmasıyla harekete geçilmesi arasında geçen sürenin 8 dakika olduğu açıklandı ve onlarca uçağın yangın bölgesinde çalıştığı açıklandı. İşin uzmanları da devreye girdi ve her yangına havadan söndürme yöntemiyle müdahale edilemeyeceği belirtilerek, dip yangınlarının zeminden söndürüleceği notu düşüldü.
Şunu sormak isterdim Recep İvedik’e: biliyor da mı konuşuyorsun yoksa iş olsun diye mi? Yani olur olmaz her şeye muhalefet etmekten ne anlıyorsun? Prim mi kasıyorsun, takipçi mi kasıyorsun, siyaset mi düşünüyorsun?
Eğer ki siyaset düşünüyorsan muhtemelen sana CHP kapısını açacaktır ve inan buna da hiç şaşırmam. Çünkü nerede millete fransız, nerede milleti umursamayan tip varsa, CHP’de siyaset yapıyor. Aralarında tenzih edilecek isimler de var ama kahır ekseriyet böyle olduğu için ister istemez kaideler de bozulmamış oluyor.
Şahan Gökbakar’a tavsiyem şudur; sanatınla konuş, lüzumsuzluğunla değil! Çünkü lüzumsuzluğun boyunu o kadar çok aştı ki, canlandırdığın Recep İvedik karakteri bile senden çok daha akıllı ve mantıklı durmaya başladı artık.
Yani milletin huzurunu bozmaya, moralini alt-üst etmeye, insanlara haksızlık etmeye hiç ama hiç hakkın yok.
Ya kalıbının adamı ol yahut da Recep İvedik!