ÖZEL HABER Haber Girişi : 04 Ağustos 2022 14:55

CHP’ye fena bindirdi!

AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz’ün Gazeteci İsmail Saymaz’ın salon açıklamasına yönelik olarak yaptığı eleştiri sosyal medyada viral oldu.

AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz’ün Gazeteci İsmail Saymaz’ın salon açıklamasına yönelik olarak yaptığı eleştiri sosyal medyada viral oldu. CHP heyetiyle birlikte Erzurum’a gelen Saymaz’ın, parti grup toplantısının yapıldığı salona 4 bin kişinin geldiğini söyleyerek yaptığı açıklamaya Mehmet Emin Öz, “830 kişilik salona 4 bin kişiyi sığdırma becerisini gösteren İsmail Saymaz’ı kutluyorum” diyerek cevap verdi. Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla bir anda gündem olan Başkan Öz’ün bu eleştirisi, bütün mecralarda bir anda gündem oldu. Binlerce yorum alan AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz’e destek mesajları yağarken, tüm şartlar zorlansa bile bin 500 kişinin ancak sığabileceği bir salona 4 bin kişinin nasıl sığdırıldığı merak konusu oldu.

 

CHP’LİLER TEPKİ GÖSTERDİ

AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz’ün paylaşımına tepki gösteren CHP’liler de oldu. Başkan Öz’e verdikleri yanıtlarla hayat pahalılığından yakınan CHP’liler, sayının önemli olmadığını, asıl önemli olanın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile beraberindeki milletvekillerinin Erzurum’a gelmiş olmaları olduğunu ifade etti.

Öte yandan Başkan Öz’ün bir sonraki paylaşımı ise, Erzurum Şeker Fabrikası’ndaki istihdam rakamları üzerine oldu. Kılıçdaroğlu, Erzurum’da yaptığı grup konuşmasında Erzurum Şeker Fabrikası’ndaki çalışan sayısının azaldığını ifade etmiş, eleştiride bulunmuştu.

 

KILIÇDAROĞLU’NU ANINDA YALANLADI

AK Parti Erzurum İl Başkanı Öz ise, yaptığı ikinci paylaşımında Erzurum Şeker Fabrikası’ndaki çalışan sayılarını açıkladı. Öz, tabloyla yaptığı açıklamada, fabrikadaki çalışan sayısının azalmak yerine arttığına dikkat çekerek, CHP Liderini yalanlamış oldu. Başkan Öz’ün bu paylaşımı da yine bir önceki paylaşımı gibi viral oldu. AK Partili kullanıcılar, “Bunlar ne saymayı biliyor ne de hesap yapmayı biliyor. İşleri güçleri yalan dolan” görüşünü paylaştılar.