ÖZEL HABER Haber Girişi : 04 Haziran 2022 12:10

Erzurum basını Aydın’a konuk oldu

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Erzurum medyasını misafir etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Erzurum medyasını misafir etti. Ankara’daki Erzurum tanıtım günleri için başkentte bulunan Erzurumlu gazetecileri mecliste ağırlayan Kamil Aydın, gazetecilerle hem sohbet etti, hem de ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Aralarında Anadolu Basın Birliği Erzurum Şube Başkanı Mehmet Musa Çakır’ın da bulunduğu gazeteciler, Prof.  Dr. Kamil Aydın’la Erzurum üzerine bol bol sohbet ettiler. MHP Genel Başkan yardımcısı Kamil Aydın, cumhur ittifakının hem içeride hem de dışarıda mücadelesini sürdürdüğünü belirterek, “ Ülkede ısrarla kaotik bir ortam oluşması için yoğun mesai harcayanlar var.  Ama aziz milletimiz olup biteni çok yakından takip ediyor. Çünkü öyle bir devirde yaşıyoruz ki, herkes her şeyin farkında. Artniyetli yaklaşımları da görüyor, milletin sıhhat ve selametine yönelik olarak atılan adımları da görüyor” dedi. 

KOMİSYONLARDA YOĞUN MESAİ
TBMM’de yurt dışına yönelik faaliyetlerde bulunan birçok komisyonda da görevleri bulunan Kamil Aydın, “Hamdolsun yerelde Erzurum, genelde de ülkemiz için her platformda çalışıyoruz. Komisyonlarda ülkemizi temsil ediyoruz, bize verilen görev ve sorumlulukları yerine getirmeye çalışıyoruz” diye konuştu. 
15 Temmuz’da TBMM’ne yönelik olarak yapılan saldırıların izlerini taşıyan bölümlerini Erzurumlu gazetecilere gezdiren Kamil Aydın, “Allah milletimize bir daha böyle olaylar yaşatmasın. Bu alçaklar şimdi de yurt dışında HDP ile PKK ile birlikte iş tutuyorlar. Tek gayeleri var; bu ülkeyi ağa babalarına teslim etmek. Ama izin vermeyeceğiz, başarmalarına izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.