ÖZEL HABER Haber Girişi : 26 Ocak 2023 09:47

Erzurum’da kar alarmı 

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Erzurum’un aylardır beklediği kar yağışı müjdesini verdi.

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre; Erzurum’da kar yağışı Cumartesi günü yağması beklenen yağmurla birlikte gelecek ve Pazartesi günü de dahil olmak üzere aralıksız devam edecek. 
Son 52 yılın en kurak kış mevsimini geçiren Erzurum’da, kar alarmı verildi. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin Cumartesi gününden itibaren yoğun bir yağışlı havanın etkisine gireceğini açıkladı. Erzurum özelinde ise kar yağışının yağmurla birlikte geleceğini açıklayan Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Cumartesi günü başlayacak olan kar yağışının Pazartesi günü de dahil olmak üzere aralıksız devam edeceğini bildirdi. 

ÜÇ GÜN ARALIKSIZ YAĞIŞ 
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün 5 günlük hava tahmin raporuna göre; Erzurum’da hava bugün ve yarın parçalı bulutlu olacak. Hava sıcaklığının bugün bir, yarın ise, sıfırın altında 3 derece olmasının tahmin edildiği Erzurum’da, Cumartesi günü de karla karışık yağmur bekleniyor. Öğleden sonra başlayacak olan kar yağışının Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günü boyunca sürmesinin beklendiği Erzurum’da, gece ve gündüz sıcaklıkları da inişli-çıkışlı bir grafik sergileyecek. Gece sıcaklıklarının sıfırın altında 13 dereceye kadar düşmesinin beklendiği Erzurum’da, gündüz hava sıcaklıkları ise, eksi 3 ile eksi 5 arasında değişiklik gösterecek.