ÖZEL HABER Haber Girişi : 04 Şubat 2023 10:44

İstihdama Sekmen dopingi 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in yoğun gayretleri sonucunda Erzurum’a kazandırılan birçok tekstil ürün ve ayakkabı imalat fabrikalarında üretim tam gaz devam ediyor.
İstihdama Sekmen dopingi 

Sekmen’in girişimleri sonucunda açılan Mercan Ayakkabı, Durak Ayakkabı, Buse Tekstil, Koton Ayakkabı ve Viento Ayakkabı markalarının fabrika ve üretim merkezleri, binlerce kişi için Erzurum’da ekmek kapısına dönüştü. Söz konusu işletmeleri tek tek ziyaret eden Başkan Sekmen, çalışanlarla sohbet etti, imalatta gelinen son noktayı değerlendirdi. Tesislere yönelik düzenlediği ziyaretlerin ardından bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yeni yatırımcılar ve dev markaların yakında Erzurum’un kapısını çalacaklarını müjdeledi. 

ŞEHRE CAZİBE KAZANDIRDIK 
Başkan Mehmet Sekmen, belediyelerin asli sorumlulukları arasında şehirlere hemen her alanda cazibe kazandırmanın da bulunduğuna dikkati çekerek, “Göreve geldiğimiz günden bu yana yatırımcılara olan bakış açımız hep pozitif oldu ve deyim yerindeyse girişimcilerimiz için her anlamda seferber olduk. Geride bıraktığımız 9 yıl içerisinde şehrimizde yeni üretim alanları oluşturduk başta tekstil olmak üzere birçok sektörde yeni yatırımlar kazandırdık” dedi. 

5 BİN KİŞİYE EKMEK KAPISI 
Sekmen, “Bu girişimlerimiz sonucunda şu ana kadar 5 binden fazla evladımız ekmek sahibi oldu, işe kavuştu. Bu bizim koyduğumuz bir hedefti ve bunu başardık. Bu tarz yatırımların Erzurum’a kazandırdığı değerin yanı sıra bu şehrin yatırımcılar için ne büyük imkanlar barındırdığını da göstermiş olduk. Sırada şimdi rotasını Erzurum’a çevirmiş olan dev markalar var. Onlar da yakın bir zamanda Erzurum’da yatırım yapıp, üretimle birlikte istihdam olanakları oluşturacaklar” diye konuştu.