Yerel Haber Girişi : 24 Kasım 2022 11:33

Öz: “Türkiye, öğretmenlerin omuzunda yükseliyor”

AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında, geleceğin mimarlarını hürmetle selamladığını söyledi.

Mesajında, öğretmenlerin kendi hayatlarından fedakarlıkta bulunarak geleceği inşa ettiğini belirten AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, “Üreten, gelişen ve güçlenen Türkiye’nin yarınlara emin adımlarla yürümesini sağlayan tüm öğretmenlerimizi saygıyla selamlıyorum.” dedi.
Türkiye Cumhuriyeti’nin muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefiyle yola çıktığını hatırlatan Başkan Öz, “Öğretmenlik tarihin her döneminde büyük bir saygı görmüş ve en saygın meslekler arasında yer almıştır. İslam’ın ilk emrinin ‘oku’ olması nedeniyle de gerek dini yönden ve gerekse sosyal yaşamımızda çok büyük saygı ve sevgi duyduğumuz öğretmenlerimiz, yarınlarımızı inşa eden geleceğimizin mimarları olarak başımızın tacıdır. Bizi aydınlık yarınlara öğretmenlerimizin yoğurduğu gelecek nesillerimizin taşıyacaktır. Şeyh Edebali’nin attığı ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ tohumlarıyla bugünlere gelen Türk milleti, aynı felsefeyle yarınlarını inşa etmeyi ve bölgesine hâkim, dünya milletleri arasında söz sahibi güçlü bir devleti gelecek nesillere aktarmayı eğitim ordusunun emekleriyle başaracaktır. Sorumlulukları büyük olan, jeopolitik öneme sahip zor bir coğrafyada bin yıldan fazla bir süreden beri ayakta kalmayı başarmışsak ve bugün de yarınlara ümitle ve güvenle bakabiliyorsak bunda şüphesiz en büyük pay, eğitim ordumuzundur. Bu vesileyle yurdumuzun dört bir yanında canla başla çalışarak nesiller inşa eden öğretmenlerimizi saygı ve sevgiyle selamlarken, eğitim şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum.” dedi.