HABERDE İNSAN Haber Girişi : 22 Mart 2024 12:16

Pekdemirin balık hali projesi yerli ve yabancı turiste de hizmet edecek

Pekdemirin balık hali projesi yerli ve yabancı turiste de hizmet edecek
AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemirin 29 Mart yerel seçimlerini kazanması halinde Pamukkalede hayata geçirilecek olan Balık Hali pro
AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemirin 29 Mart yerel seçimlerini kazanması halinde Pamukkalede hayata geçirilecek olan Balık Hali projesi, ilçe halkı tarafından beğeni topladı. Hayata geçirildiğinde yerli ve yabancı turiste de hizmet edecek olan tesis, bölge ekonomisine de katkı sağlayacak.

Pamukkaleyi cazibe merkezi haline getireceğini yaptığı seçim çalışmalarında iddialı sözlerle dile getiren Cumhur İttifakının AK Partili Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemirin, göreve geldikten sonra bölgede inşa edeceğini açıkladığı Balık Hali projesi, vatandaşlar tarafından beğeni topladı. Pekdemirin vadettiği tesiste balık satış yerlerinin yanı sıra restoran, oyun alanı, otopark ve farklı sosyal tesis alanları bulunacak.

Pamukkalenin turistik ve ekonomik potansiyelini artırmak amacıyla da planlanan bu proje, modern mimarisiyle de dikkat çekecek. Hijyen şartlarının hassasiyetle korunacağı öğrenilen tesisin restoran bölümlerinde balık pişirme yerleri de bulunacak.