ÖZEL HABER Haber Girişi : 12 Eylül 2023 11:12

Yüreği yeten gelsin!

Son günlerin en çok tartışılan ismi Hasan Cengiz, memleketi Erzurum’da adeta gövde gösterecek.

Avrasya Yerel Yönetimler Birliği Başkanı Hasan Cengiz, memleketi Erzurum’da çok özel bir etkinliğe konuk olacak. Bir süre önce ismi bir takım iddialarla Türkiye gündemine oturan Hasan Cengiz, “Benim tek kaygım var, o da devletim ve milletimdir. Çeşitli iddialar üzerinden yola çıkarak beni hedeflerine alanlar da, onların akıl hocaları ve kimlere hizmet ettikleri de bellidir” dedi. 

Gazeteci Levent Gültekin’in; “Meral Akşener’in masadan kalkmasına sebep olan isim” diye lanse ederek hakkında akıl almaz iddialarda bulunduğu Avrasya Yerel Yönetimler Birliği Başkanı Hasan Cengiz, CHP’deki değişim yanlısı basın yayın kuruluşları ve gazetecilerin adeta hedef tahtası oldu. Fatih Altaylı’dan İsmail Saymaz’a varıncaya kadar CHP’ye yakınlıklarıyla bilinen gazetecilerin “Sarayın Ajanı” olmakla itham ettikleri Cengiz, memleketi Erzurum’da da yine sivil diplomasi mesajları verecek. 

AMEL DEFTERLERİNİ AÇALIM! 
Atlantik’ten aldıkları talimatlarla kendisine saldıran yayın kuruluşları ve gazetecilerin kendi ismi üzerinden Türkiye’nin sivil diplomasi faaliyetlerine gölge düşürmeye çalıştıklarını kaydeden Hasan Cengiz, “Atlantik’ten esen rüzgarlara göre yelken açan bazı operasyon çocukları, ismimiz üzerinden hem iktidara, hem de CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu’na itibar suikastı düzenliyor. Hatta işi çok daha ileriye götürerek, benim geçmişte memleketim Erzurum’da bir takım karanlık ve şaibeli işler yaptığımı öne sürdüler, akıl almaz iddialarda bulundular. Ben şu anda Erzurum’dayım, memleketimdeyim. İnsanların ölünce açılacak amel defterleri vardır; ben de mecazen bir çağrı yapıyorum ve diyorum ki; ben amel defterimi memleketimde açıyorum. Çünkü o defterde beni rahatsız edecek ya da etmesi gereken hiçbir şey yok. Beni suçlayanlara da aynı çağrıyı yapıyorum; yürekleri yetiyorsa gelsinler, onların amel defterlerini de açalım. Görelim bakalım ki, kim kime ajanlık ediyor, kim kimin borusunu çalıyor, kim Atlantik’e uşaklık ediyor, kim daha milli, kim değil?” ifadelerini kullandı. 

YENİŞEHİR ÇAMLIK BULUŞMASI 
Çarşamba günü saat 13.00’te Yenişehir 2. Marketler’de düzenlenecek bir etkinliğe özellikle davet edildiğini vurgulayan Hasan Cengiz, “Erzurumlu hemşehrilerim, karşı karşıya kaldığım bu haksız saldırılara yanıt kabilinden bir organizasyon hazırlamışlar. Bizim işimiz halk diplomasisi, biz elitlerin sesi ya da temsilcisi değiliz, bizim yerimiz, halkımızın yanı. Bu bağlamda Yenişehir 2. Marketler’de Çamlık diye tabir edilen noktada hemşehrilerimizle buluşacağız ve herkesi bekliyoruz. Bizim memleketimize de bir yanlışımız olmadı, milletimize de bir yanlışımız olmadı. Aksini iddia edenleri, eğer yürekleri yetiyorsa bu buluşmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.